Tancuj, tancuj!
víkend so súčasným tancom
piatok – nedeľa, 25. – 27. 4. 2014

Rovnako ako roky predošlé, aj tento nenecháme Medzinárodný deň tanca (29. 4.) bez tanečných osláv. Pod heslom Tancuj, tancuj! ponúkame rôzne možnosti, ako sa dostať k tancu bližšie. Nezáleží na tom, či ste profesionál, dieťa, netanečník alebo tanečný začiatočník. Spolu s občianskym združením SKOK! sme pripravili program, v ktorom si môže každý zo spomínaných nájsť svoje miesto. Či už pasívne alebo aktívne. Tento ročník je zameraný na kombináciu tanca a živej hudby, všetko so silnou dávkou improvizácie.

Tancuj, tancuj!

piatok 25. 4., 19.00
tanečno-hudobné predstavenie
Zuna a Maok: Pre Gaiu
Tanečno-hudobný koncert pre našu Zem, v ktorom sa známa slovenská tanečnica a skúsená improvizátorka Zuna stretáva s fenomenálnym hudobníkom a vynikajúcim improvizátorom Maokom, aby v spoločnom predstavení poďakovali a vzdali hold našej planéte. Predstavenie je čistou improvizáciou, využívajúcou silu prítomného okamžiku.

Tanec: Zuna Vesan; Hudba: Maok

sobota – nedeľa, 26. – 27. 4.
pohybový workshop
Zuna Vesan: Dýchajúce kosti
Kostrová štruktúra je najhlbšia a najpevnejšia štruktúra nášho tela. Je to základ pre náš život a pre náš pohyb. Účastníci workshopu budú cez improvizácie a pohybové väzby pracovať na pochopení mechanizmu tejto štrukturálnej opory a naučia sa, ako z nej môžu čerpať rovnováhu a silu nielen pri tanci, ale aj v bežnom živote.
Organizujeme v rámci programu neformálneho vzdelávania WorkshoW v spolupráci s o. z. SKOK!

Info a prihlasovanie: workshow@physicalarts-sk.com

sobota 26. 4., 16.00
predstavenie pre deti
Divadlo Štúdio tanca: Dotkni sa tanca
Veselé a hravé predstavenie pre deti, v ktorom netancujú len tanečníci, ale spolu s nimi aj detskí diváci. Predstavenie je vždy iné, nové, rovnako ako každý ďalší deň v živote dieťaťa.

Koncept, réžia: Zuzana Hájková, Daniel Raček; Účinkujú: tanečníci z Divadla Štúdia tanca

nedeľa 27. 4., 17.00
večer tanečno-hudobnej improvizácie
Stretneme sa #2
„Stretneme sa” je platformou pre stretnutie tanečníkov / performerov a hudobníkov, ktorí v rôznych formáciách vytvárajú na javisku priamo pred očami divákov krátke predstavenia. V prvej časti večera sa na mieste vylosujú dvojice (1 tanečník + 1 hudobník), v druhej časti potom hrajú / tancujú všetci účinkujúci spolu.

Ak máte máte záujem sa do podujatia zapojiť, prihláste sa mailom na anuuusik@gmail.com (Anna Čonková). Podmienkou sú predošlé skúsenosti s hudbou alebo tancom na scéne.

Tagged as: , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics