Café-bar

bar_stanica Otvorený každý deň:
- od pondelka do piatku 10.00 - 22.00
- v sobotu a nedeľu 12.00 - 22.00
- a samozrejme počas večerných akcií, max. do 04.00

Kaviareň a bar sú dôležitou súčasťou Stanice od jej začiatkov, tu sa žije pred i po akciách, tu sa stretávajú ľudia, ktorí k nám chodia, tu sa pracuje a diskutuje a samozrejme aj zabáva a pije. Z malého baru na peróne sa v júni 2011 redizajnom z dielne Petra Lišku a Dušana Veverku zväčšil na celú bývalú čakáreň, takže sa tu zmestí aj viac než 100 ľudí. Súčasťou je záhradná terasa, kde máme od jari 2014 nové lavice z dielne dizajnéra Michala Hanulu, ktorý je autorom malého detského ihriska. Celá záhrada je od roku 2011 oplotená, tak sa nemusíte báť zobrať aj vášho psa či deti, budú v bezpečí. Kaviareň je “babyfriendly i dogfriendly”, nefajčí sa tu a detský kútik nájdete aj vo vnútri, misku s vodou pre psa si pýtajte u barmanov. Rovnako sme “workfriendly”, nevadí nám (práve naopak), ak si tu donesiete svoju prácu na laptope, StanicaFree WI-FI je bez hesla a v prípade potreby vám vieme aj nejakú tú stranu vytlačiť v kancelárii. Rovnako vítame, ak sa u nás rozhodnete urobiť tlačovku vašej organizácie, pracovné stretnutie či informačný seminár, najmä v doobedňajších hodinách.

Nájdete tu aj zaujímavé časopisy a iné čítanie, každý týždeň čerstvý Žilinský večerník a MY-Žilinské noviny, môžete si kúpiť tričko Stanice alebo iné vecičky. Predávame dobré a odborné časopisy o umení - Flashart, Vlna, Designum, Taneční zóna, 3/4 revue, Kód, Homo Felix, Cinepur… aj niekoľko CD-čiek či iných publikácií. Do budúcna plánujeme obchodík rozšíriť.

Čapujeme pivá od Černej hory - nefiltrovanú 10-ku Sklepní, 12-ku Ležák i 14-ku Kvasar - a vo fľaškách od rovnakej značky môžete ochutnať okrem klasických pív aj ďalšie pivá a špeciály. Čapujeme aj Kofolu Originál a v chladničke nájdete všetky džúsy a ďalšie nealkoholické nápoje. Máme aj dobrú kávu z malej pražiarne Coffee Sheep z Trenčína a rôzne, víno z JM vinárstva Doľany, alkohol od najlacnejšej železničiarskej vodky až po drahé koňaky a whisky.

Café-bar na Stanici funguje svojpomocne, za barom pracujeme do 18.00 ako dobrovoľníci (a večer zase študenti ako brigádnici) - nehnevajte sa preto na občasnú neprofesionalitu, učíme sa. Zo zisku financujeme prevádzku budovy, elektriku a kúrenie aj malé opravy a keby sme platili profesionálnych časníkov, nič by nezostalo. Každou návštevou a utrateným eurom preto podporujete naše fungovanie. A keď každý deň robí niekto iný, môžete čas v bare stráviť aj svojimi námetmi a podnetmi - dramaturgom alebo ostatným ľuďom, ktorí tvoria Stanicu. A samozrejme lepšie je čakať na vlak vovnútri v teple - bar funguje aj ako čakáreň.

Opäť zdôrazňujeme - v bare sa nefajčí - aj preto, že na staniciach by sa nemalo, aj preto, že na Stanicu chodia poobede deti s rodičmi do detských ateliérov. Otvorené je každý deň 10.00 - 22.00, cez víkendy od 12.00 do 22.00, a počas večerných akcií do nekonečna, najdlhšie do 04.00. Zatvorené je iba cez niektoré vianočné a novoročné dni.

Možno ste si všimli, možno nie, v máji 2014 sme po viac ako troch rokoch upravili ceny v našom menu. Väčšina sa nezmenila, pivo, kofola a káva a pár ďalších drinkov išlo mierne smerom nahor, a nájdu sa aj výnimky (rum Diplomatico Grand Riserva, Red Bull), ktoré sme zlacnili. Nové ceny nájdete v bare na stoloch na čerstvo vytlačených cenníkoch. Pri zvýšených cenách reagujeme na postupný nárast vstupných nákladov - nákupu nápojov i energií. Kaviareň a bar (okrem vášho a nášho smädu) príjmami zachraňuje najmä náklady na budovu Stanice (vykurovanie, opravy, elektriku, upratovanie) a nemôžeme si dovoliť meniť ju na “neziskovú” prevádzku. Veríme, že sú tieto zmeny zrozumiteľné a v porovnaní s komerčnými podnikmi v meste sme stále cenami priateľskí. Vaše prípadné pripomienky vpisujte do Knihy prianí a sťažností alebo nás oslovte aj osobne alebo emailom na info@stanica.sk.

Fotografie nášho baru:

A tieto fotky malého baru už patria minulosti:

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics