Tancuj, tancuj!
tanečná udalosť ako oslava Medzinárodného dňa tanca
štvrtok – sobota, 27. – 29. 4. 2017

Tancuj, tancuj!29. apríl je Medzinárodný deň tanca. Pripomína sa od roku 1982, kedy bol zvolený na pamiatku francúzskeho tanečníka, choreografa a tvorcu moderného baletu Jeana Georgea Noverra, ktorý sa v tento deň narodil.

Tanečná udalosť s vyzývavým názvom Tancuj, tancuj! nabáda zapojiť sa k oslavám tohto dňa či už pasívne, ako diváci predstavení, alebo aktívne ako noční párty tanečníci. Priestor dostanú aj deti počas sobotného akčného workshopu s dospelákmi.

Program:

štvrtok 27. 4., 19.00
súčasný tanec / work in progress
Katarína Brestovanská: Indigo
Skupina tanečníkov zavŕši svoj rezidenčný pobyt na Stanici verejnou prezentáciou, ukážkou z procesu ich tvorby. Tanečníci Zuzana Burianová a Daniel Raček pracujú s rôznymi objektami, cez ktoré hľadajú vhodný pohybový materiál. Základným motívom predstavenia je transformácia tradície, aspektov histórie, ako aj vlastnej histórie do novej neurčitej formy.

piatok 28. 4., 19.00
súčasný tanec
Milan Tomášik: Sólo 2016
Sólo 2016 je osobnou a zároveň univerzálnou výpoveďou tanečníka, ktorý skrze rad rozličných emocionálnych stavov hovorí o intimite, smútku, dôvere, nádeji, kráse a terore. Pohyb tanečníka je niťou, ktorá prepája minulé a budúce s momentom súčasnosti, v ktorej sa všetko mení.

piatok 28. 4., 20.00
párty
KlubBít feat. Mišek & Koďas
Souly, fanky a diská z éry Československa. Selektujú dji Maťo Koďas (nuspirit.sk) a Mišo Mišek (stereodisco.sk).

sobota 29. 4., 17.00
workshop pre deti
Zatancujme to!
Performeri dospeláci sa znova v akčnej hodinke rozhýbu spolu s deťmi v predškolskom veku (3-6 rokov). Niečo vždy vzniká z ničoho. Rovnako ako zvuk vkladaný do ticha, pohyb je vkladaný do kľudu. Budeme si to všímat. A vôbec nie len tak, pre nič za nič.

sobota 29. 4., 18.00
street dance, hip-hop
MyDANCE Studio
Záver detského tanečného poobedia odpália hip-hopoví tanečníci z MyDANCE Studio, mladej tanečnej školy pre deti a mládež. Mária Hammerle ako úspešná tanečníčka a choreografka stojí za celým projektom ako hlavný tréner. Že hip-hop stále žije, a aj v Žiline, sa príďte presvedčiť so svojimi deťmi, možno v nich prebudíte chuť zapojiť sa.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics