Slová, znaky, medzery a bodky
kurz typografie pre deti
október - december 2016

…MAPA ….> MAMA >> RODINA / KOREŇ. … DOM. STROM……………………………..TAJOMSTVO…  hieroglyfiniciálapiktogrambrkokaligrafiakódex…
meto1
Trojmesačná dielňa typografie pre deti nás prevedie naprieč dejinami, krajinami aj našimi rodinami. Budeme sa hrať so znakmi, písmenkami, slovami a inými dorozumievajúcimi prostriedkami ľudského písomného prejavu. Občas si niečo napíšeme a zapíšeme iba tak zo srandy - napr. tajne pod stôl alebo vodou na stenu. Ale tiež si celkom vážne vyrobíme svoj papier alebo hlinenú doštičku (v rámci prieskumu podkladov vhodných pre záznam písma). Ak niekde objavíme potulujúcu sa hus, budeme písať aj zrezaným husím brkom. Každá lekcia bude zložená z troch častí - motivačnej hry, technickej prípravy podkladov a nástrojov a samotnej práce s písmom, textom a jeho zapisovaním. Okrem všadeprítomného dôrazu na písmená a písmo sa dielňa ponesie tiež v rodinnom duchu. Možno sa tak o sebe dozvieme nejednu rodinnú zvláštnosť alebo dokonca tajomstvo…

Autorkou konceptu a lektorkou dielne je MgA. Pavla Krkošková Byrtusová
Lekcie sú určené deťom, ktoré už zvládajú čítanie a písanie (od 8 rokov).
Dielňa bude prebiehať vždy v pondelok od 15.00 do 17.00 a potrvá cca 3 mesiace - od začiatku októbra 2016 až do tohtoročnej Chanuky či Vianoc.
Poplatok za toto obdobie je 40,00 € (>>cena zahŕňa odborné lektorské vedenie a pomôcky).
Prihlasovanie: hanka@stanica.sk, 0907 178 756

V sezóne 2016/17 v programe ateliérov pre deti zavádzame novinku - krátkodobé, cca 3-mesačné kurzy vedené umelcami (alebo odborníkmi na iné oblasti), ktoré deťom na báze intenzívneho projektu-zážitku priblížia vybranú oblasť umenia či iného druhu poznania. Začíname kurzom typografie s Pavlou Krkoškovou Byrtusovou a kurzom tvorby zátišia s Martu, ďalšie kurzy oznámime koncom roka a otvoríme v januári 2017.

kryptograf

Stanicu podporuju
mesto2016
mkreo_logo2

Tagged as: , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics