HRÁME O VEĽA - STANICA VOLÍ DEBATU

Hráme o veľaKultúrne centrum Stanica pripravilo v Žiline vo februári dve diskusie k nastávajúcim voľbám. Sú určené aj pre tých, ktorí už nad slovenskou politikou zlomili palicu a voliť nechcú, no hlavne pre všetkých, ktorí sa na voľby chystajú a chcú sa rozhodnúť lepšie. Práve nadchádzajúce voľby sú v znamení nezvyčajne veľkého množstva nerozhodných voličov, podľa zistení agentúry Focus je možné v prípade menších strán očakávať aj tretinové presuny voličov.

Chceme motivovať váhajúcich voličov, aby sa prišli pozrieť na debaty o tom, ako sa to dá a dalo. Prvá diskusia je preto o odvahe aj strachu v politike. Druhá bude o súdnictve, o tom, s čím treba pohnúť, ale aj o pozitívnych príkladoch. Obe diskusie moderuje Fedor Blaščák, zakladateľ iniciatívy Memory Kontrol.

V piatok 12. februára o 19:00 príde do Žiliny bývalý minister financií Ivan Mikloš, ktorý sa v diskusii stretne so šéfredaktorom Denníka N Matúšom Kostolným a aktivistom, nezávislým kandidátom na poslanca NR SR Martinom Dubécim. Títo predstavitelia troch rôznych generácii budú diskutovať o veľkej politike, ale aj o tom ľudskom v nej.

Vo štvrtok 18. februára 2016 o 18:00 budeme so sudcami diskutovať o tom, čo sa v súdnictve deje a čo v ňom treba urobiť. O programových prioritách politických strán v oblasti súdnictva prídu na Stanicu hovoriť zástupcovia združenia Za Otvorenú justíciu: predsedníčka senátu krajského súdu v Bratislave Katarína Javorčíková, predseda senátu Špeciálneho súdu Ján Hrubala a predseda krajského súdu v Trnave Anton Jaček. Budú analyzovať príčiny nízkej dôveryhodnosti súdov, poukazovať na svetlé príklady a vysvetľovať dopady na občanov, spoločnosť, politický systém aj ekonomiku štátu.

Pridávame sa k občianskym iniciatívam, akou je napríklad kampaň Hráme o veľa. Tiež vnímame všeobecnú apatiu, rozčarovanie a nechuť ísť hlasovať. Sme však presvedčení, že stále je o čo hrať a voliť treba ísť.

Poďme voliť.

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics