Sudcovia o sudcoch
Čo sa v súdnictve deje a čo treba urobiť.
diskusný večer Fedora Blaščáka
štvrtok 18. 2. 2016, 18.00

Archív Okresného súdu Bratislava; foto: Maňo Štrauch, TRENDDiskusný večer o tom, čo v slovenskom súdnictve funguje dobre a mohlo by byť vzorom pre manažovanie zmeny v problematických oblastiach. O naštartovaných veciach, ktoré treba po voľbách rozbehnúť. O programových prioritách politických strán v oblasti súdnictva a ich kritickom posúdení. Budeme analyzovať príčiny nízkej dôveryhodnosti súdov, poukazovať na svetlé príklady a vysvetľovať dopady na občanov, spoločnosť, politický systém aj ekonomiku štátu.

Diskutujú zástupcovia OZ Sudcovia „Za otvorenú justíciu“: JUDr. Ján Hrubala, predseda senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku; JUDr. Katarína Javorčíková, predsedníčka senátu KS v Bratislave; JUDr. Anton Jaček, predseda KS v Trnave. Moderuje Fedor Blaščák.

Vstup voľný.

Foto: Maňo Štrauch, TREND
Celá fotogaléria: Katastrofa menom slovenské súdy

Ukážka z diskusie 1:

Ukážka z diskusie 2:

Projekt Spolu za otvorené súdnictvo bol podporený sumou 14 259, 92 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation. Cieľom projektu Spolu za otvorené súdnictvo je výmena názorov na situáciu v justícii s verejnosťou, politickou scénou i študentmi a hľadanie spoločných riešení.

Pojednávacia miestnosť okresného súdu Bratislava 1; foto: Maňo Štrauch, TRENDpodporaStanicu podporuje

Tagged as: , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics