Anasoft litera: Pavel Vilikovský, Peter Juščák
Ľubo Burgr & Pjoni hrajú skladby Ali Ibn Rachid
autorské čítanie a koncert
streda 19. 8. 2015, 20.00

Autorské čítanie bolo módnym spoločenským podujatím už pred vyše dvadsiatimi dvoma storočiami. Stanica v tomto trende pokračuje a v spolupráci s literárnou cenou Anasoft litera pripravila literárny večer s Pavlom Vilikovským a Petrom Juščákom. Moderátorsky večerom prevedie Zuzana Grochalová.

Pavel Vilikovský; foto: Gabriela ZigováPavel Vilikovský je prvý slovenský spisovateľ, ktorý dostal ocenenie Anasoft litera dvakrát. Prvý raz ho získal za zbierku poviedok Čarovný papagáj a iné gýče (2005), naposledy za zbierku noviel Prvá a posledná láska (2013). Tentoraz príde do Žiliny, aby predstavil svoju knihu Letmý sneh (2014), s ktorou je opäť nominovaný na literárnu cenu. „Na písaní je najuspokojujúcejšie a najzábavnejšie, že človek poslúchne, čo mu text diktuje,“ povedal v rozhovore pre denník SME. V ďalšom rozhovore zas definoval knihu ako „možnosť dostať sa do iného alebo do svojho sveta“.

Peter Juščák; foto: Gabriela ZigováDo sveta Ireny Kalaschovej nás vovedie Peter Juščák, ktorý vo svojom románe … a nezabudni na labute! vykresľuje príbeh žien z táborov v oblasti Kolymy na ďalekom východe v povojnovom období. Je to príbeh o beznádeji, ale aj o priateľstve a láske, príbeh, ktorý sa naozaj stal, no celé desaťročia sa o ňom muselo mlčať. „Sovietsky zväz nám bol predstavovaný ako krajina zajtrajška, no v skutočnosti to bolo civilizačné prepadlisko,“ povedal počas literárneho festivalu Anasoft litera fest. Na autorskom čítaní zaznie nielen ukážka z románu, ale dozviete sa aj fakty z udalostí, o akých sa donedávna len šuškalo.

Večer zavŕši koncert Ľuba Burgra a Pjoniho, ktorí zahrajú piesne prešovskej legendárnej kapely Ali ibn Rachid. Odohrajú skladby zo všetkých troch albumov, no tentoraz v trochu komornejšej atmosfére. Pripravte sa na menej gitár či dychových nástrojov, zato na viac elektroniky.

www.anasoftlitera.sk

Vstupné: 3,00 / 2,00 € (dospelí / študenti)

Tagged as: , , , , , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics