Gyula Cserepes: Chameleón
performance / work in progress
piatok 1. 5. 2015, 19.00

Gyula CserepesGyula Cserepes je performer, ale aj folklorista. Na scéne ho môžete vidieť ako tanečníka, hudobníka či herca. Narodil sa v Juhoslávii, do maďarsky hovoriacej rodiny, žije a pôsobí striedavo v Slovinsku, Maďarsku, Belgicku či Švajčiarsku. Pre niekoho z Východnej Európy, pre iného zo Západnej. Prekvapí vás, keď na medzinárodných stretnutiach v rozhovoroch s účastníkmi jednoducho preskakuje do rôznych jazykov, alebo keď niekto zrazu spomenie jeho maliarsky talent.

Sólové predstavenie Chameleón je Gyulovým autorským projektom a vypovedá o jeho identite. Odzrkadľuje generačný pocit mladých ľudí, ktorí sa medzi všetkými možnosťami snažia nájsť istoty, domov a seba samých. Pozorujúc vlastné úlohy v tomto svete, v ktorom sa cíti ako neustály herec, hľadá odpovede na otázky, kto sa v skutočnosti za všetkými tými vrstvami skrýva a ktorý z nich je ten, čo udržiava nad tým všetkým kontrolu.

Som chameleón. Viem sa veľmi rýchlo prispôsobiť novému prostrediu, byť flexibilný, otvorený a vnímavý. Viem jednoducho vycítiť, čo sa odo mňa očakáva v danom prostredí, alebo to obrátiť vo svoj prospech. Svet je veľkým javiskom, na ktorom hrám.

Popri tom všetkom ma viac a viac trápi, kto vlastne v skutočnosti som? Aká persona, charakter je za týmito rôznymi vrstvami? Kto je ten, čo má nad nimi kontrolu? Kto je v skutočnosti ten, ktorý hrá všetky tieto úlohy a neustále je schopný preskakovať z jednej na druhú?

Work in progress prezentácia je otvorená verejná skúška a prvá ukážka predstavenia, ktoré Gyula pripravuje počas rezidencie na Stanici, v spolupráci s našim domovským svetelným dizajnérom Intsom Plavnieksom.

Gyula vo svojich projektoch pracuje s publikom, ktoré prorodzeným spôsobom zapája do diania na scéne. Rovnako tomu bude aj v pripravovanom predstavení Chameleon, v rámci ktorého sa do takejto interakcie dostáva po prvýkrát. Po predstavení vás pozývame na diskusiu s tvorcami, budeme radi, ak sa podelíte o váš názor a postrehy k pripravovanému predstaveniu.

Koncept, choreografia, účinkuje: Gyula Cserepes
Svetelný dizajn: Ints Plavnieks

www.gyulacserepes.com

Vstupné dobrovoľné.

Tagged as: , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics