Nick Cave: 20 000 dní na Zemi + Fongopolis
kino / Projekt 100
utorok 7. 10. 2014, 17.00 a 20.00

Nick Cave: 20 000 dní na ZemiHudobný dokument o jednej z najfascinujúcejších a najtajomnejších postáv hudobného a filmového sveta. Invenčná dokudráma voľne zaznamenáva 24 hodín 20 000 tisíceho dňa Caveovho život, kedy sám skúma svoje piesne a transformuje hudbu z neforemného náčrtu až po hit. Diváci v tomto diele nájdu aj halucinačné rozhovory a hrané pasáže s Caveovým hlasom. Zdá sa, že práve takýto naračný prístup sa k spevákovej výnimočnej osobnosti hodí najviac. Písanie Cave vo filme prirovnáva ku kanibalizmu – najskôr požuje skúsenosti a potom ich vypľúva v podobe piesní. Spojenie medzi Caveom a tvorcami tohto nezvyčajného diela demonštruje jedinečná kombinácia dokumentárnej eseje a filmovej fikcie. Všetci traja sa pokúšajú prostredníctvom rafinovanosti a mýtu objaviť pravdu a na záver nám kladú Caveovu otázku: Koľko dní tu žijeme a ako sme tento čas využili?

Iain Forsyth a Jane Pollard na seba upozornili živým predstavením A Rock’n'Roll Suicide, znovu-inscenovaním posledného vystúpenia Ziggyho Stardusta (stvárnil ho David Bowie), 25 rokov po pôvodnom vystúpení. Preslávili sa inscenovaním a znovu-vytvorením zásadných kultúrnych udalostí, založili prvok znovu-odohrania v súčasnom vizuálnom umení.

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (20,000 Days on Earth) – Iain Forsyth, Jane Pollard / VB / 2014 / 97 min / anglicky + české titulky

scenár: Nick Cave, Iain Forsyth, Jane Pollard
kamera: Erik Wilson
strih: Jonathan Amos
hudba: Warren Ellis
Účinkujú: Blixa Bargeld, Susie Buick, Arthur Cave, Earl Cave, Nick Cave, Warren Ellis, Kirk Lane, Kylie Minogue

+ Fongopolis – Joanna Kożuch / Slovensko / 2014 / 13 min

Vstupné 3,00 / 2,00 € (dospelí / študenti)
Vstupné s členským preukazom ASFK: 2,50 / 1,50 € (k zakúpeniu na Stanici)

Tagged as: , , , , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics