Urob si samo – detské DIY sympózium
workshop pre deti
pondelok – piatok, 4. – 8. 8. 2014

foto: Jessica HilltoutUž niekoľko rokov organizujeme nie jedno, ale dve detské letné sympózia. V rovnakom trende pokračujeme aj toto leto. Po júlovom workshope zameranom na animáciu budú augustové sympózium pre deti charakterizovať kľúčové slová a slovné spojenia ako urob si sám, ručná práca, recyklácia alebo druhá šanca odpadu.

Na začiatku augusta chceme stráviť s deťmi čo najviac času vonku, pod Rondlom, pracovať rukami a hlavou rozmýšlať nad rôznymi prístupmi k spracovaniu odpadu a k jeho kreatívnemu využitiu. Pomyselne (a možno aj nahlas) sa budeme prihovárať deťom s odkazom “dieťa, urob si samo” a viesť ich k samostatnosti, inovatívnosti a nezávislosti. Z tetra pakov budeme vyrábať peňaženky, z plastových flaší vtáčie búdky, z odpadového papiera tienidlá. Zostrojíme si vlastný periskop, telefón z kelímkov od jogurtu, futbalovú loptu z odpadu a iné vychytávky. Nič nové, avšak o to dôležitejšie. DIY kultúra nebola nikdy aktuálnejšou témou a týka sa aj tých najmladších. A možno niečo aj opravíme.

Ak chcete svoje deti viesť podobným smerom, prihláste ich na Letné DIY sympózium - Urob si samo, ktoré bude prebiehať medzi 4. a 8. augustom 2014 (každý deň medzi 13.00 a 18.00) na Stanici. Kapacita je obmedzená. Cena za 5 dní je 50 eur (alebo 10 euro za 1 deň).

Workshop je určený pre deti školského veku (cca od 6 do 15 rokov).

Kontakt:
Dušan Dobiaš
0980 186 140
dusan@stanica.sk

foto: Jessica Hilltout

Tagged as: , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics