Lukáš Oravec Quartet feat. Radovan Tariška
koncert / krst nového albumu
piatok 2. 5. 2014, 20.00, S2

Lukáš OravecLukáš Oravec pred pár týždňami vydal svoj debutový album „Introducing Lukáš Oravec Quartet feat. Radovan Tariška“ a pokrstí ho práve na tomto koncerte. Quartet vznikol začiatkom roku 2012 a svojou kvalitou okamžite zaujal jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe.

Lukáš Oravec Quartet

Lukáš Oravec – trúbka / krídlovka
Ľuboš Šrámek - klavír
Dávid Hodek - bicie
Tomáš Baroš – kontrabas

+ Radovan Tariška - saxofón

Formácia vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a „cenu za interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý je nominovaný na cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. Lukáš Oravec vyniká jedinečným improvizačným umením a pokračuje v ceste prešlapanej velikánmi jazzovej trúbky v čele s Freddie Hubbardom, Tom Harrelom či Woodie Shawom.

V Quartete účinkujú renomovaní umelci. Klavirista Ľuboš Šrámek, známy aj ako skladateľ, aranžér a líder európskeho projektu East European Artsamble. Na bicie nástroje len šestnásťročný Dávid Hodek, zázračný talent, ktorý hrá už od svojich troch rokov. Absolvoval radu spoluprác so svetovou muzikantskou špičkou v Európe i Amerike. Získal množstvo medzinárodných ocenení. Má za sebou niekoľko albumov ako líder či sideman. Quartet dopĺňa žiadaný český kontrabasista Tomáš Baroš. Patrí k najmladším talentovaným kontrabasistom na jazzovej hudobnej scéne. Tomáš Baroš je člen najlepších jazzových formácií doma a v zahraničí. Všetci členovia L. O. Quartetu sú zároveň členmi Českého Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma.

Album „Introducing Lukáš Oravec Quartet feat. Radovan Tariška“ vychádza za podpory Hudobného Fondu SR a dáva vyniknúť jedinečnému improvizačnému umeniu mladého leva Lukáša Oravca. Materiál pre album vznikol veľmi rýchlo a rovnako svižne prebiehalo aj natáčanie. Doska sa nahrávala v Budapešti v auguste minulého roka iba dva dni a výsledná kvalita jasne dokumentuje profesionalitu všetkých členov kapely vrátane hosťujúceho saxofonistu Radovana Tarišku. Na CD sa zmestilo osem skladieb a okrem autorských kompozícií na ňom nájdete aj dve zaranžované skladby jazzových velikánov - Dear John od Freddie Hubbarda s Moon Alley od Toma Harrella. Na albume popri Radovanovi Tariškovi aranžérsky spolupracoval aj pianista Ľuboš Šrámek, vo vlastnom štúdiu Pavel Wlosok (mix a mastering) a po výtvarnej stránke Adda Adowicz (grafika / fotografie).

www.lukasoravec.com

Vstupné v predpredaji: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti); na mieste: 7,00 / 5,00 €
Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 0948 344 606
Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade budú uvoľnené do predaja. Ďakujeme za pochopenie.

Tagged as: , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics