Furošiki dielňa
sieťotlač / japonské balenie
sobota 16. 6. 2012, 15.00 – 18.00

FuroshikiFuroshiki je japonská technika balenia, ktorá nám pripadá veľmi nápaditá a je tiež pekná i praktická zároveň. Vlastne aj naši slovenskí predkovia zvykli baliť veci “do uzlíčka”, japonci však, zdá sa, doviedli toto dielo k dokonalosti svojim estetickým vkladom a nespočetnými technikami viazania. Na toto umenie nás asi pred polrokom upozornil náš mladý kolega Timo Blaho, ktorý ho vykutral medzi svojimi obľúbenými japonskými reáliami. Teraz spoja sily s grafikom a tlačiarom Martinom Krkoškom a spoločne nám predvedú výrobu originálnej a ručne tlačenej furoshiki šatky/tašky a aj triky, ako do nej zabaliť nákup, knihy či fľaše s dobrými nápojmi.

Do takejto tašky sa môže pobaliť aj vajce, keď ide na vandrovku, a vôbec hocikto. Len si to predstavte, ako v supermarkete odmietnete igelitku a navyše ohúrite spolunakupujúcich vlastnou “furošikou”. Alebo prídete na piknik 2012 na pleci s vlastným stolčekom prestri sa. Kto chce byť šik a eko nenechá si túto dielňu alebo výrobky z nej ujsť.

Dielňa pre širokú verejnosť, vhodná aj pre deti. Svoju účasť nemusíte vopred ohlasovať, stačí prísť.

Vstupné: 2,00 € plus cena spotrebovanej látky, v prípade ak si budete chcieť vytlačenú šatku zakúpiť a zobrať domov. Detskí účastníci dielne majú zľavu na predstavenia Ako išlo vajce na vandrovku / Egg on the trip.

Tagged as: , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics