Študenti VŠVU v Bratislave: [HMOTA]
výstava, galéria Plusmínusnula
17. 3. - 20. 4. 2017

[HMOTA]Podľa Ignasia de Sola - Maralesa: „Umenie nie je objekt: nemôže byť stotožnené s artefaktom, ktorý si privlastňujeme nezávisle na procese, ktorým bolo poňaté a zrealizované. Proces je dôležitejší ako dielo. Dôležitejší ako dokončený izolovaný objekt sú myšlienky, ktoré umožnili jeho vznik. Umelecká komunikácia vzniká vo chvíli, kedy sme schopní chápať objekt ako výsledok štruktúry, ako vždy provizórny stav, vychádzajúci z predchádzajúcich štúdií a umožňujúci následný vývoj.“

Zámerom týždňového workshopu študentov bratislavskej Vysokej školy výtvarných umení je laborovanie, tvorba foriem, odliatkov, negatívov, zbieranie povrchov, napodobovanie, experiment. Zhromažďovanie príbehov, textúr, povrchov, spomienok, histórie, informácií.

Výsledkom projektu [HMOTA] bude výstava „materiálových experimentov“ v priestoroch galérie Plusmínusnula, ktoré by mali byt skôr impulzom k uvažovaniu ako dokončeným dielom.

Lektori: Jaroslav Kyša, Lucia Gašparovičová, Ján Gašparovič
Spolupráca:  Ľubo Šoška, Anton Čierny

Výstava potrvá do ± 20. apríla 2017.

Workshop potrvá od 11. do 16. marca 2017 a je prístupný aj pre verejnosť.

Galériu Plusmínusnula nájdete v Žiline na Hurbanovej ulici č. 11 - v priestore informačného centra pri Novej synagóge. Galéria-infocentrum je otvorená v pracovné dni od 12.00 do 17.00 h. V iných časoch alebo v prípade, že je zatvorené, môžete volať Jánovi Gašparovičovi na tel. 0905 365 149 a dohodnúť si otvorenie. Vstup je voľný.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics