Laurent Schneegans (Fr): Farba a priestor
škola svetelného dizajnu
sobota – nedeľa, 18. – 19. 3. 2017

Farba a priestorPočas dvojdňového workshopu so svetelným dizajnérom Laurentom Schneegansom upriamime pozornosť na prácu s farbou a konkrétnym priestorom. Dozvieme sa viac o primárnych a sekundárnych farbách, o substraktívnom a aditívnom miešaní farieb, o farbe svetla s ohľadom na farbu objektu vo svetle, o skladaní a miešaní farieb pri použití základných divadelných svetelných zdrojov, o charakteristikách black boxu a white boxu a o ich vplyve na farby.

Workshop je určený pre technikov, svetelných dizajnérov, scénografov, či výtvarníkov.

Práca Laurenta Schneegansa je založená na úzkej spolupráci s choreografom alebo režisérom a na schopnosti interpretov vyjadrovať sa v priestore, ktorý sa snaží svetelne podporiť a tak doplňiť ich prácu, ale len do tej miery aby zachoval autenticitu ich vyjadrovania. Vychádza z presvedčenia, že citlivé používanie odtieňov umožňuje divákovi lepšie porozumieť konkrétnu scénu a pomáha preniknúť do sveta divadla. Uvedomuje si, že aj keď je svetlo jednou zo základných zložiek divadla, nesmie stáť v centre pozornosti.

Po dokončení štúdia divadelnej techniky na škole INACOM sa zameriava na „kočovné” predstavenia. Prvý svetelný dizajn realizuje pre hry Jean-Louis Martin Barbaz v Centre Dramatique National Béthune. V rokoch 1989 - 1993 ako fotograf riadi Studio Princesse. Až v roku 1993 sa definitívne vracia k svetelnému dizajnu a to s predstavením umelkyne Maria Casarés. Od tej doby vytvoril svetelný dizajn pre radu predstavení (s tvorcami J. P. Andreami, Brigitte Jaques Wajman, Emmanuelle Laborit, Alain Barsacq, Agathe Alexis, Emmanuel Dechartres, Jean Pierre Nortel ad.). Spolupracoval s Pacom Decina, Guy Pierre Couleau a s Philippe Geffroy na jeho pouličných predstaveniach. V roku 1999 asistoval Marie-Christine Soma pri tvorbe svetelného dizajnu pre „Jardin planétaire” vo veľkej sále La Vilette. Potom nasledovala ich spolupráca na „Savannah Bay” v Comédie Française. Od roku 1998 tiež pôsobí ako lektor workshopov pre profesionálov i amatérov.

Termín: 18. - 19. 3. 2017 (začiatok sobota 10.00, koniec nedeľa 18.00)
Účastnícky poplatok: 40,00 / 30,00 € (dospelí / študenti), členovia siete Anténa bez poplatku
Prihlasovanie mailom na katka@stanica.sk - kapacita je obmedzená. Bližšie informácia po prihlásení.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics