Ateliér tělového designu FAVU VUT v Brně:
Vícerychlostní pohyb těl
výstava zo študentského workshopu
25. 11. - 2. 12. 2016, galéria Plusmínusnula

Ateliér tělového designuAteliér telového designu (ATD) najskôr uskutoční lineárny pohyb z bodu Brno do bodu Žilina. Potom nestálym pátravým pohybom objaví cieľovú lokalitu. Z tohto bodu bude plošným kruhovým pohybom postupne mapovať lokalitu systémom odchod – príchod, opustenie – návrat, plazenie sa a útek. Rovnako vzdialenosti medzi jednotlivými členmi ATD sa budú ich vlastnými pohybmi meniť od blízkosti po vzďaľovanie sa. Pohyb členov ATD vyvolá pohyb žilinského vzduchu, ktorý rozochveje listy na žilinských stromoch až k ich predčasnému pádu.

ATD: Lenka Klodová, Karolína Kohoutková, Kača Olivová, Mário Kastelovič, Iva Rovenská, Natálie Bobáková, Tereza Froncová, Nela Richterová, Kristína Reisová, Lukáš Essender, Adéla Venturová, Vendula Kolářová, Barbora Smékalová, Sára Wollasch, Petra Daneková, Simona Papšová

Ateliér telového designu je intermediálny ateliér s dôrazom na tému tela. Telo študuje vo všetkých možných rovinách, ako telo vlastné (anatomické, fyzické, duševné a duchovné), telo spoločné (sociálna rola, rodina, vzťahové otázky), telo politické (širšie spoločenské a politické koncepty napojiteľné na štruktúry mimo umenia).

https://www.ffa.vutbr.cz/
http://atd.ffa.vutbr.cz/

Výstava, ktorá bude výstupom týždňového workshopu, potrvá do ± 2. decembra 2016.

Galériu Plusmínusnula nájdete v Žiline na Hurbanovej ulici č. 11 - v priestore informačného centra pri Novej synagóge. Galéria-infocentrum je otvorená v pracovné dni od 12.00 do 17.00 h. V iných časoch alebo v prípade, že je zatvorené, môžete volať Jánovi Gašparovičovi na tel. 0905 365 149 a dohodnúť si otvorenie. Vstup je voľný.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics