Dorota Kenderová: World is hOURS
výstava, galéria Plusmínusnula
7. - 31. 7. 2016

Dorota KenderováDorota Kenderová (1981) – umelkyňa, spoluzakladateľka galérie Hit a riaditeľka Východoslovenskej galérie Košice. V roku 2007 ukončila magisterské štúdium na Katedre maľby a v roku 2012 získala doktorský titul na Katedre Intermédií a multimédií VŠVU Bratislava. Vo svojej tvorbe pracuje na hraniciach medzi umením a vonkajším svetom, skúma veci a procesy a ich vzťah k určitému miestu. Kladie otázky o ich identite a význame a pokúša sa preskúmať vzťahy, ktoré si k nim vytvára. Jej prístup je silne konceptuálny a pre svoje idey sa snaží nájsť primerané estetické riešenia. Zúčastnila sa mnohých domácich a zahraničných výstav, v roku 2005 sa stala laureátkou Ceny Essl Award. Žije a pracuje v Bratislave a v Košiciach.

Hosťom vernisáže bude výtvarník Boris Sirka so svojím experimentálnym hudobným projektom Æ.

Boris Sirka už dávno nie je známy len výtvarným umením. Posobí aj v audiovizuálnom zoskupení BIOS a v mašinkovom telese БРАДА. So svojim sólovým a hlavne drónovým projektom Æ debutoval vlani s nahrávkou Æchilles, ktorá sa dostala aj do finálneho výberu experimentálnej sekcie Radio_Head Awards 2015.

Výstava potrvá do ± 31. júla 2016.

Galériu Plusmínusnula nájdete v Žiline na Hurbanovej ulici č. 11 - v priestore informačného centra pri Novej synagóge. Galéria-infocentrum je otvorená v pracovné dni od 12.00 do 17.00 h. V iných časoch alebo v prípade, že je zatvorené, môžete volať Jánovi Gašparovičovi na tel. 0905 365 149 a dohodnúť si otvorenie. Vstup je voľný.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics