Ťažká voľba (r. Zuzana Piussi)
autorská projekcia
piatok 4. 3. 2016, 19.00
VYPREDANÉ

Exkluzívna projekcia v predvečer parlamentných volieb s osobnou účasťou režisérky Zuzany Piussi a (v tomto prípade) herečky Inge Hrubaničovej.Ťažká voľba

Voliť alebo nevoliť? Keby voľby niečo zmenili, nezrušia ich? Budujeme demokraciu povznášaním davu na úroveň elít, alebo zostupovaním elít na úroveň davu? Prezident Andrej Kiska vo svojej kampani, filozof Václav Bělohradský, prezidentský kandidát Milan Kňažko, senátor a protikorupčný expert Libor Michálek, ďalší kandidáti Elena Mezenská a Radoslav Procházka, marketingoví experti, voliči a nevoliči naprieč Československom k téme života v systéme, kde sa vládne najlepším zo všetkých poklesých spôsobov.

Film je kinematografickou reflexiou demokratického politického systému na pozadí dvoch slovenských volieb. „Vychádzali sme zo svetovej štatistiky, ktorá hovorí, že sa zhoršujú pozície zastupiteľskej demokracie, spočíva to v poklese dôvery vo volených zástupcov. Graf zostaveny Svetovým ekonomickým fórom ukazuje pokles volebnej účasti za posledného polstoročia o 20%. Film sa zaoberá týmto fenoménom, najprv na pozadí prezidentských volieb a parlamentných volieb, ktoré ešte stále trvajú,“ hovorí režisérka.

Ťažká voľba – Zuzana Piussi / ČR / 2016 / 82 min

koncept: Zuzana Piussi, Vít Janeček, Ivan Ostrochovský
produkcia: Ivan Ostrochovský Punkchart film (SK), Vít Janeček D1film (CZ)

Podujatie je vypredané, ďakujeme za záujem a pochopenie.

Vstupné: 3,00 / 2,00 € (dospelí / študenti), s heslom „Zajtra idem voliť“ vstup voľný
Predpredaj: www.predpredaj.sk
Vstupenky si môžete kúpiť online, osobne na ktoromkoľvek z predajných miest Predpredaj.sk alebo priamo na Stanici.

Poďme voliť.Hráme o veľa

Stanicu podporuju

Tagged as: , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics