Divadlo Líšeň (Cz): Hygiena krve
bábkové divadlo pre dospelých
piatok 4. 12. 2015, 19.00

Čo zostane v človeku ľudského, keď už mu neostane ničoho iného?Divadlo Líšeň (Cz): Hygiena krve

Bábkové divadlo rozhodne nie je iba pre deti. Rovnako nemusí inscenovať len ľahké témy. Brnenské Divadlo Líšeň sa vo svojej tvorbe venuje aj politickým a spoločenským problémom. Inscenácia Hygiena krve pracuje s obzvlášť temnými témami - holokaust a rasizmus, ktorých prejavy z minulosti konfrontuje s totalitnými tendenciami súčasnej spoločnsoti.

Autorka sa inšpirovala autentickými svedectvami a spomienkami ľudí, ktorí prežili holokaust, ale i dobovými dokumentami, prejavmi nacistických vodcov a textami zo súčasných militantných neonacistických internetových portálov, ktoré sa od tých z 30. rokov príliš nelíšia.

Vrahovia a ich obete, na javisku kovové bábky, šrot a ostnatý drôt. Drsná téma v krehkom spracovaní bábkového Divadla Líšeň.

Uzavřená forma rozmnožování – toť železný zákon všech bezpočetných projevů životní vůle přírody! Každé zvíře se páří jen se zvířetem stejného druhu. Sýkorka jde k sýkorce, polní myš k polní myši, čáp k čápici.“ (A. Hitler: Mein Kampf)

Scenár a réžia: Pavla Dombrovská a kol.
Dramaturgická spolupráca: Kateřina Slámová Bartošová
Bábky a scéna: Luděk Vémola, Iveta Kalousková
Hudba: Tomáš Vtípil
Svetlá a projekcia: Tomáš Tušer
Divadlo Líšeň (Cz): Hygiena krve
Divadlo Líšeň u nás vystúpi ešte raz - na druhý deň, v sobotu 5. 12. o 16.00, zahrajú deťom pôsobivú bábkovú tieňohru Sávitrí.

www. divadlolisen.cz

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)
Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 0948 344 606
Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade budú uvoľnené do predaja. Ďakujeme za pochopenie.

Stanicu podporuje

Tagged as: , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics