Sound Orchestra Stanica
víkendové detské sinfonium s Cluster Ensemble
piatok - nedeľa, 12. - 14. 6. 2015

sos1
Workshop pre deti Sound Orchestra je zameraný na zvuk a ticho, objavovanie nových zvukov, grafické partitúry, vytváranie vlastných skladieb a netradičnú hru na nástrojoch. Lektori počas trojdňového workshopu vedú deti k improvizácii, tvorbe vlastnej skladby a interpretácii grafických partitúr. Výsledkom je spoločný koncert lektorov a žiakov určený širšej hudobnej verejnosti. Súčasťou procesu je elektronický hudobný nástroj zvukodrom – SOUNDRING, na ktorom hrá celý orchester súčasne. 

Workshop je určený pre deti od 10 do 12 rokov (tolerujeme malé odchýlky), ktoré hrajú na ľubovolný hudobný nástroj, spievajú, alebo sa aktívne zaujímajú o hudbu. Je potrebné si priniesť vlastné nástroje a notové stojany.

Časový harmonogram:
piatok: 16.00 – 18.00
sobota: 14.00 – 18.00, workshop, práca s repertoárom
nedeľa: 16.00 – 19.00, generálka a záverečný koncert

Účastnícky poplatok: 12,00 €
Prihlasovanie: 0907 178756, hanka@stanica.sk

Cluster Ensemble / Ivan Šiller a Fero Király sú klaviristi, experimentátori, nekonvenční pedagógovia, organizátori množstva hudobných projektov. Spoločne s ďalšími priateľmi v roku 2009 založili súbor Cluster ensemble, ktorý je orientovaný na interpretáciu hudby 20. a 21. storočia (Steve Reich, John Cage, Erik Satie, Morton Feldman atď.). Cluster ensemble sa zameriava na tvorbu multimediálnych projektov, happeningov a performance a spoluprácu s výtvarnými umelcami, filmármi, fotografmi, či tanečníkmi. Špeciálnu pozornosť dvojica Šiller-Király venuje interpretácií diel slovenských multižánrových umelcov ako Milan Adamčiak, Martin Burlas či Monogramista T·D a tiež hudobno- vzdelávacím projektom ako VENI ACADEMY, či We are here! Ivan Šiller je zároveň pedagógom na Katedre hudobnej výchovy Pdf Uk a predsedom slovenskej sekcie ISCM (International Society for Contemporary Music).

Recenzie workshopu: „Fero Király a Ivan Šiller ukázali rodičom, že hudba nie je len o individuálnom majstrovstve ich šikovného potomka, ale že je prostriedkom komunikácie medzi jednotlivcami v skupine. Že sólistom môže byť hocikto, no zároveň by nič neznamenal bez kontaktu s ostatnými. Že nie je krajší a škaredší zvuk, že zvuk je len vtedy zvukom, keď stojí oproti tichu. Že ticho sa dá tiež hrať. A dokáže byť pekne napínavé!“

O grafických partitúrach: „Király a Šiller však veľmi dobre odhadli, že tento princíp hry, založený na intuícii a kreativite, je ako stvorený pre detského hráča, ktorý nemusí vynikať dokonalou technikou, zato však vyniká spontánnosťou a emocionalitou. A o tieto atribúty šlo v ich programe asi najviac.“ (celá recenzia je dostupná tu)

Aktivita patrí do projektu Detské kultúrne leto ktorý je podporený z Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis a z grantovej dotácie Mesta Žilina 2015.
dkl_kia_pontis2

financna_podpora_mesta_zilina

Tagged as: , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics