Milan Tomášik: Lovecká sezóna
súčasný tanec / slovenská premiéra
štvrtok 11. 9. 2014, 19.00

Milan Tomášik: Lovecká sezóna alebo Kto loví kohoMilan Tomášik je slovenský tanečník a choreograf žijúci v Slovinsku, spoluzakladateľ tanečného zoskupenia Les SlovaKs Dance Collective. Žilinské publikum malo možnosť vidieť na Stanici viacero z jeho predchádzajúcich úspešných predstavení: Baga-Basta alebo sóla Within a Off-beat. Opäť sa vracia na Slovensko, tentokrát však nie sám, ale s ďalšími piatimi tanečníkmi pôsobiacimi na rôznych miestach v Európe. Spoločne prichádzajú na dvojtýždňovú rezidenciu, na konci ktorej uvedú premiéru pripravovaného predstavenia, kde Milan figuruje ako tanečník a zároveň choreograf.

Nádych - výdych - znehybnenie - akcia - reakcia sú združujúcim tkanivom tanečného predstavenia Lovecká sezóna. Zdanlivo meditatívna aktivita sa však zjavuje počas jeho priebehu v rôznych scénach s postupnou gradáciou a hustnutím. Každá lovecká akcia si vyžaduje koncentráciu, pozornosť, sebazaprenie, splynutie s okolitým prostredím, naslúchanie vnútorných i vonkajších impulzov. Všetko, čo je potrebné na náhle uvoľnenie napätia smerujúceho k bleskovému momentu lovu.

Princíp lovu tu slúži k vzájomným “zrážkam” medzi tanečníkmi, čo im dáva možnosť cez štruktúru tela nahliadnuť na seba samých, druhých, ale aj skupinu ako celok. Príbehy, ktoré sa medzi nimi vytvárajú, však presahujú psychológiu jednotlivca, lovca a skupiny. Odhaľujú záblesky šialenstva, egoizmu, zraniteľnosti a momentov krásy v nás, v ľudstve, vo svete. Vitajte doma, vo svete napätia, uvoľnenia, lovu a (ne)zmyslov. Ale aj humoru, irónie, súťaženia a srdcervúcich duet a sól. C’est la vie.

Koncept, choreografia: Milan Tomášik
Účinkujú: Jan Rozman, Alessandro Sollima, Milan Tomášik, Tina Valentan, Špela Vodeb, Aja Zupanec
Hudba: Vladimír Godár
Dramaturgia: Suzana Koncut
Svetelný dizaj: Luka Curk
Kostýmy: Jasna Vastl
Produkcia: MT
Koprodukcia: NorrlandsOperans (Swe), Španski borci cultural centre (Slo), Ljubljana dance theater (Slo), Stanica Žilina-Záriečie (Sk)
Rezidencie: Mediterranean dance centre Svetvinčenat (San Vincenti, Cro), Stanica Žilina-Záriečie (Sk)
Partner: The Old Power Station (Ljubljana, Slo)

Vstupné: 6,00 / 4,00 € (dospelí / študenti)
Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 0948 344 606
Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade budú uvoľnené do predaja. Ďakujeme za pochopenie.

Tagged as: , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics