Farma na Stanici

Možno si ešte pamätáte Farmu v jeskyni z otváracieho divadelného predstavenia Cesta do Stanice. Toto medzinárodné divadelné štúdio v týchto dňoch absolvuje na Stanici tvorivú rezidenciu. Pripravujú novú inscenáciu v rámci projektu Lobby.
Farma v jeskyni
“Zameriavame sa na výskum neviditeľných mechanizmov korporátneho lobbingu a jeho vplyvu na obyčajného človeka. Okrem samotnej výskumnej časti je súčasťou projektu nová inscenácia divadelného štúdia Farma v jeskyni, ktorá je plánovaná na začiatok roka 2014 v Prahe,” hovorí manažér divadelného súboru Jan Valter.

Farma v Jeskyni Vialiam Dočolomanský

V rámci rezidencie prebieha intenzívne skúšanie novej inscenácie v priestoroch S2 a zároveň spracovávanie rešeršných materiálov a príprava verejnej diskusie na tému lobbingu v rámci Višehradského priestoru, ktorá sa bude realizovať v novembri na Stanici. V Novembri sa v rámci aktivít Memory Kontrol možno podarí aj uviesť inscenáciu Čakáreň, ktorá vznikala pred 10-timi rokmi na Stanici a doteraz v Žiline nebola uvedená.
Cesta do Stanice
Farma v jeskyni sa za desať rokov svojej existencie etablovala na moderné laboratórium, vychádzajúce z ľudského výrazu ako priameho nositeľa skúsenosti mimo slová a limity bežnej komunikácie. Vznik inscenácií predchádza spravidla dlhodobý výskum témy. Výrazové prostriedky performerov Farmy v jeskyni sa pohybujú na hranici žánrov tanečného, fyzického či dramatického divadla z dominantnou úlohou hudby. Divadelné štúdio vedie Viliam Dočolomanský, držiteľ prestížnej Európskej ceny novej divadelnej reality.

Projekt LOBBY bol podporený Medzinárodným višehradským fondom a Európskou kultúrnou nadáciou.

Tagged as: , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics