Kráľ duchov, Štós
súčasná opera
sobota 8. 12. 2012, 19.00

Kráľ duchov, ŠtósKto cvála nocou temným lesom s pokladom v náručí? Čo sú to za sily útočiace na nevinnú dušu dieťaťa? Spoločenstvo nadšených hudobníkov z baníckeho kráľovského mesta uprostred lesov sa stretáva v krutom zápase s ponurým pseudoromantizmom. V ich odhodlaní im pomáha skupina nájomných profesionálov. Spolu odolávajú aj tým najúlisnejším nástrahám Kráľa duchov a jeho banditov.

Sychravosť, halucinácie, hmla, choroba, človek v ohrození, skladatelia bez hraníc – to všetko v nás vzbudzuje úzkosť. Je to však len klam – ako všetko okolo nás. Napriek tomu, že príbeh má viacero koncov, tvorcovia opery vám ponúkajú jeden. Uzdravme dieťa, uzdravíme svet!

Súčasná opera z pera dvoch velikánov – J. W. Goetheho a Mareka Piačeka, v spolupráci s kráľom popu M. Jacksonom a najmä dychovým orchestrom zo Štósu. Opera bola iniciovaná festivalom Kinobus a prerástla do komunitnej, experimentálnej pocty Mantákom, menšine karpatských Nemcov z východu Slovenska.

Autori a účinkujúci: Dychový orchester Štós, Stano Beňačka, Jozef Chabroň, Marek Piaček, Martin Ondriska, Peter Važan, Marold Langer-Philippsen a hostia.

Uvádzame v nemeckom jazyku a v mantáckom dialekte, so slovenskými titulkami.

www.kralduchov.sk

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)
Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 041 - 56 23 564

Tagged as: , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics