Hudba z odpadu
workshop pre deti
sobota – nedeľa, 15. – 16. 9. 2012, od 14.00

Hudba z odpaduDvojdňová tvorivá dielňa pre deti, realizovaná španielsko-slovenskou dvojicou Martina Bobríková a Oscar de Carmen (Made from Waste – Vyrobené z odpadu), nás prenesie dlhú cestu späť k dávným vekom získavania energie z jedla. Tento krehký spôsob získavania energie z prírodných zdrojov prepojíme s vytváraním zvukov z tejto energie. Dávna legenda, že aj tráva sa smeje a plače, sa nám pred očami zmení na skutočnosť. Elektrický signál, ktorý vydáva jedlo, je možné premeniť do úžasných zvukových kulís.

Workshop bude zamenarý na zostrojenie jednoduchých prístrojov, ktoré berú energiu z ovocia a zeleniny a menia ju na zvuk, ktorý budeme neskôr skladať do rozličných zvukomalebných alebo aj uchu nelahodiacich melódií.

Program:

Sobota – príprava batérií za pomoci rozličných druhov jedla a nápojov, rozdielnych síl a tokov.
Nedeľa – konštruovanie a skúšanie rozličných zvukov.

Čo si priniesť:

Rozdielne jedlá a nápoje. Staré zemiaky a iné druhy starých (aj čerstvých) druhov ovocia a zeleniny podľa vášho výberu a chute. Kyslé nápoje, coca-colu, víno, pivo. Syr je taktiež výborný elektrovodič. Najlepšie bude použiť staršie jedlo a neplýtvať čerstvým.

Budeme radi, ak prinesiete malé mechanické hračky, taktiež pokazené. Všeobecne uvítame každý elektro a mechanický odpad malých rozmerov (rádiá, hračky, mobily, …). Všetko ostané je zabezpečené.

Workshop je určený pre deti od 6 do 11 rokov. Pre účasť nie sú nutné žiadne predchádzajúce skúsenosti a znalosti.

www.madefromwaste.org

Info: martin@stanica.sk, 0908 938 339
Účastnícky poplatok: 2,00 € / deň

Tagged as: , , , ,

Jeden komentár

  1. Report s fotkami na webstránke ŽilinaDnes.sk: http://www.zilinadnes.sk/mozaika/najviac-voltov-vyrobilo-kiwi ako pozvánka na nedeľné pokračovanie.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics