Vzdelávacie programy Stanice pre stredné školy
na mesiac JANUÁR 2012

Po Vianočnej a Novoročnej prestávke (ale o to s väčšími silami) sa opäť na Stanici púšťame do programu venovaného aj stredným školám.

jeden_svet_skoly2012V januári už pravidelne organizujeme medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet. Radi Vás na Stanici uvidíme v dopoludňajších hodinách, kde Vám spolu s diskusiou premietneme film o situácii z rôznych krajín sveta, s témou Svet v sieti a úloha lokálneho aktivizmu v globalizovanom svete. Festival bude trvať od 25.-30.1.2012. Podrobný program nájdete TU.

Pre veršotepcov, ktorí si svoje texty nechú nechať pre seba, padne vhod workshop Slam poetry (21.1.2012) s Bohdanom Bláhovcom, niekoľkonásobným majstrom českej celonároneh súťaže. Slam poetry je forma prezentácie poézie v podobe performerstva, kde je živá (seba)prezentácia vlastnej tvorby spojená s interakciou publika.
Ak sa predsa len neodvážite so svojou tvorbou na pódium, príďte sa aspoň pozrieť na exhibíciu súťažiacich v ten istý deň o 19:00.

3p_skolyAj naďalej pokračujeme vo vzdelávaní o súčasnom tanci, o ktorom prídu priamo na Vašu školu porozprávať naši lektori, profesionálni tanečníci Jaro Viňarský alebo Zuzana Burianová. Interaktívne prednášky o súčasnom tanci s videoukážkami diel známych svetových choreografov prebiehajú väčšinou v rámci hodín estetiky alebo ako tvorivé lekcie na hodinách telesnej výchovy (prípadne dramatickej výchovy a iných príbuzných vyučovacích hodinách). Viac info: Barbora Uríková, barbora@stanica.sk, 0902 152 109.

A na záver, ak Vám na stene v triede ešte stále chýba kalendár, príďte si po ten zo Stanice.

Tagged as: , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics