Vzdelávacie programy Stanice: tipy pre stredné školy na mesiac APRÍL 2011

Paperback Highlightom aprílovej ponuky Stanice pre stredné školy je určite predstavenie Divadla Pôtoň pod názvom Paperback, ktorého cieľom je pomôcť učiteľom literatúry spoznať divadelnou formou významné diela slovenskej literatúry - Ave Eva, René mládenca príhody a skúsenosti, Dom v stráni, Herodes a Herodias, Malka, Panna zázračnica, Tri gaštanové kone, … Predstavenie sa odohrá v našej sále S2 a prihlasovať sa treba rýchlo priamo u prevádzky Divadla Pôtoň - Veronika Mezeiová, mezeiova@poton.sk, 0904414312.

Okrem toho je tu aj niekoľko ďalších príležitostí navštíviť Stanicu so svojimi žiakmi či spolužiakmi a niektoré školy (najmä Stredná odborná škola stavebná) to už aj pravidelne využívajú. Medzi stredným školám odporúčané patria napríklad dokumentárne filmy z festivalu Jeden svet - v apríli premietame film Chcem byť niekto o “najmúdrejších deťoch v Číne”, ktoré sa snažia z elitnej strednej školy dostať na elitnú univerzitu. Znovu budeme uvádzať aj nový dokument provokatívneho českého režiséra Víta Klusáka Vše pro dobro světa a Nošovic, v ktorom svoju kritiku zameral na praktiky globálnej automobilky Hyundai pri výstavbe svojej českej továrne. V prípade oboch filmov sa projekcie pre stredné školy môžu uskutočniť vo vami vybranom čase, vstupné je 1 € na žiaka, v prípade dvoch a viac tried môžeme poskytnúť aj zľavu. Platiť na Stanici sa dá aj kultúrnymi poukazmi. Prihlasovanie a viac informácií: Marek Adamov, marek@stanica.sk, 0907137145.

Okrem toho máme od 8. apríla novú výstavu Vlakové malieb Jany Farmanovej, ktorú inšpirovali filmové scény odohrávajúce sa vo vlaku. A z celoročnej ponuky pre stredné školy je zaujímavá napríklad prednáška o stavbe alternatívneho divadla S2, na ktoré sa ako materiál použili pivné prepravky, slamené balíky a hlina, spojená s dokumentárnym filmom o tejto stavbe od Tomáša Rafu. Viac info: Marek Adamov, marek@stanica.sk, 0907137145.

Zároveň pokračujeme vo vzdelávaní o súčasnom tanci, o ktorom prídu priamo na Vašu školu porozprávať naši lektori. Hodiny tanca sú interaktívne prednášky o súčasnom tanci s videoukážkami diel známych svetových choreografov. Prebiehajú väčšinou v rámci hodín estetiky alebo ako tvorivé lekcie na hodinách telesnej výchovy (prípadne dramatickej výchovy a iných príbuzných vyučovacích hodinách). Lektormi prednášok sú profesionálni slovenskí tanečníci Zuzana Burianová a Jaro Viňarský. Obaja sa venovali štúdiu tanečných odborov na vysokých školách (pedagogika a choreografia súčasného tanca) a majú neoceniteľnú skúsenosť zo štúdia či pôsobenia v zahraničí. Prihlasovanie a informácie: Martina Filinová, martina@stanica.sk, 0907497481.

Tagged as: , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics