Video: Dokument Skica o mladých výtvarníkoch celý na Youtube

SkicaAmatérsky dokument Skica natočili Andrea Kopecká a Michaela Kučová a premietali sme ho na Stanici v lete roku 2010. Teraz je celý na Youtube.com a ak ste ho vtedy nevideli, môžete si ho pozrieť. Nezaujme kvalitou filmárskeho spracovania, ale zachytáva najmladšiu generáciu - 12 výtvarníkov študujúcich na VŠVU, ktorých nemáte šancu len tak spoznať.

“Predstavuje tú najčerstvejšiu tvorbu, ktorá na Slovensku vzniká a ukazuje, ako sa takému mladému umelcovi žije. Nejde o hlbokú sondu, ale o ukážku krásy, čo sa tu rodí, ktorou chcú autorky povzbudiť záujem verejnosti o mladé výtvarné umenie. Zoznámiť budúcu výtvarnú scénu s publikom, ponúknuť priestor na prezentáciu a ukázať, že okrem významných predošlých generácii sa rodí nová, ktorá má tiež čo povedať.”, napísali minulý rok o filme pri premiére jeho autorky.

Skica vám predstaví týchto umelcov: Alexandra Barth, Pavol Truben, Andrej Dúbravský, Rastislav Podhorský, Katarína Janečková, Juliana Chomová, Alžbeta Malovcová, Jiří Kabal, Katarína Hutníková, Miriam Schniererová, Paulína Rypaková, Oto Skalický.

Pozrieť si ho môžete tu: Skica dokument na Youtube.com (Hlupane na bráne channel). Prajeme príjemné pozeranie.

Námet a realizácia: Andrea Kopecká, Michaela Kučová
Kamera: Andrea Kopecká, Ondrej Synak
Strih: Romana Čičová
www.hlupanenabrane.com

Tagged as: , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics