Súťaž o celoročnú permanentku na 2011! Napíšte nám a vyhrajte.

permosky_2011Napíšte nám, čo sa na Stanici zmenilo, čo k lepšiemu a čo k horšiemu. Čo ste videli radi a čo by ste chceli vidieť. Čo sa vám páči a čo vás tu hnevá. Prečo sem vlastne chodíte alebo aj prečo nechodíte častejšie. Každý hlas vypočujeme a hoci o dramaturgii Stanice sa nehlasuje, budeme nad vašimi názormi veľa rozmýšľať. A z vás, ktorí napíšu aj radu na zlepšenie alebo konkrétny nápad či názor, vyžrebujeme dvoch, ktorí získajú permanentky na všetky akcie na Stanici na celý rok.

Žrebovanie bude na prvej akcii v tomto roku (14. 1. 2011 - vernisáž výstavy Ako to vidí Zuzka a večer mestských legiend s Ivanou Rumanovou a Marekom Piačekom), aby sa výhercovia tešili, že nezmeškali s permanentkou ani jednu akciu. A ak striebristú kartu na voľný pohyb akciami Stanice nevyhráte, stále si ju môžete kúpiť. Lebo nejde o to, kto vyhrá. Ide o to, aby sme vyhrali všetci ešte lepšiu Stanicu, ako bola doteraz. Vďaka. Píšte na do 14. januára na info@stanica.sk.

Tagged as: , , , , , ,

7 Komentáre

 1. Na stanicku nechodim nejako casto, ale ked je tam dobry koncert ci arty vzdy zabehnem, kedze som z Popradu a tam cosi take nemame. Najviac sa mi ale minuly rok pacili japonske reklamy a esterndaze night.
  je mi luto niekedy slabej navstevnosti, ale tym to ej aspon komorne.
  co sa mi nepaci? niekedy malo miest na sedenie ked je husto.

 2. Na akciách Stanice som nebola veľakrát, ale páčil a sa mi tam vynikajúca komorná atmosféra. Myslím si , že ponuka je výborná. Určite ma potešili divadelné inscenácie Hollý Roth a Tiso,takisto aj Peter Konečný a podobne. Takisto je u Vás niekedy málo miest na sedenie, ale to je len dobre…Prajem Vám veľa tvorivých nápadov v ďalšom roku, pokračujte ďalej v čom ste začali, idete správnym smerom.

 3. Na Stanici mi vlastne vadí len to, že som momentálne cez týždeň v Nr a tým pádom zmeškám veľa čarovných akcií!!!

 4. Paci sa mi ako dobre veci rastu a ludia rozoznavaju kvalitu v kulture. Tak rastie aj Stanica, kazdy rok aj s akciou Nasa Zilina a inymi dobrovolnickymi aktivitami. Stavame sa tak spolocne velkou komunitou ktora ma rada umenie, rada sa stretava, zhovara, zdiela svoje nazory a pocity. A to je dobre.

 5. Ahojte
  Stanicka je velmi charizmaticke miesto so svojskou atmosferou. Je to urcite jej umiestnenim pod rondlom, podujatiami ktore sa tam konaju a tiez komunitou ludi ktora toto miesto navstevuje. Kedysi som tam chodieval velmi casto. Byvali tam rozne akcie, ktore mali svoju kulturnu a umelecku hodnotu. Co sa odvtedy zmenilo? Vela! Teraz tam byva ovela viacej akcii priestor davaju tiez roznym alternativnym umelcom, zaciatocnikom a amaterom. Je uz velmi tazke tam najst akciu ktora je naozaj zaujimava a hodnotna a prinosna pre ducha. Nevadia mi alternativne divadla ani zaciatocnici…ved najeko sa zacat musi to je jasne. Ale divadlo typu ze sa tam nejake dievca skurca na zemi v melancholickej hudbe nie je pre mna divadlo. Mozno si niekto povie ze asi nemam vyzreteho ducha a mozno ze takyto zaner nemam rad. Nie. Sam tvorim a fandim umeniu. Ale aj umenie ma svoje hranice a aj v nom sa urcuje dobre a zle a myslim ze by si to mali ludia uvedomit. Raz som tam siel na vystavu nejakych umelcov. Prisiel som tam a hladam ze kde to je? a povedali mi ze tuto tieto obrazky ( miestnost za barom). Nevedel som ci sa mam smiat alebo plakat. To neboli veci na vystavovanie..to nemalo ziadnu umelecku hodnotu ani ucel. Ucel iba ak taky ze ludia si mohli pozriet to CO NIE JE UMENIE! A to sa mi tam vazeni nestalo iba raz.
  Stale tam chodim na akcie ale uz si velmi dobre vyberam. Najlepsie tam je cez leto lebo premietanie pod nadjazdom je carovne a clovek ma vybeh a priestor fungovat vonku. Vo vnutri je to strasne male a clovek sa citi stiesnene. Ten bar by ste mali prerobit a zvacsit a to cim skor. :)
  Tak moj zaver je asi takyto: PODSTATNA JE KVALITA A NIE KVANTITA!!! Iba na kvalite moze vyrast milovnik skutocneho umenia!

 6. mam velmi rada atmosferu na stanici, ktoru vytvaraju vsetci ti prijemni “volnomyslienkari”. je to ako prist do ineho sveta. ziadne zavistlive, ustipacne reci o NIČOM, vnimam iba smiech, dobru naladu, uvolnenych ludi, ktori medzi seba prijmu kazdeho, bez rozdielu. keby tak cela zilina bola ako taka velka stanica, to by bolo skvele! to sa tyka celej stanice, az na jednu miestnost… chlapci, prosim vas, chcelo by to jemnejsi toaletny papier a nejake fajn vonave mydlo, DAKUJEM!

 7. VAŠE NÁZORY A KTO VYHRAL PERMANENTKU

  Gratulujeme Monike Nedelkovej a Hudimu z Popradu, ktorí vyhrali celoročné permanentky na Stanicu na rok 2011 za svoj názor. Ten bol jedinou podmienkou súťaže s najväčšou cenou, akú sme doteraz organizovali. Pýtali sme sa vás na to, čo sa vám na Stanici páči, čo nie, čo by sa malo zmeniť a čo naopak robiť aj naďalej rovnako, prečo sem chodíte a prečo nechodíte častejšie. Za všetky názory ďakujeme. Podarilo sa nám nazbierať zopár zaujímavých podnetov. Písali ste na staničný Facebook, komentovali ste priamo na našom webe, písali emaily.

  Páči sa vám komorná atmosféra, neformálne a priateľské prostredie, “voľnomyšlienkári” a komunita zaujímavých ľudí, iný svet, ktorý podľa vás vytvárame. Priateľské prostredie samozrejme vytvára aj priateľoskú dramaturgiu, ale kritériom výberu akcií nie sú kamaráti - skôr sa z roka na rok na rok poznáme s viac a viac umelcami a to je dobre. Občas sa vám zdá málo divákov, ale inokedy zas málo miest na sedenie. Stanica je pre vás priestor pre zdieľanie myšlienok. Dobrovoľnícke nadšenie a komunitné aktivity. Takmer každý účastník diskusie má svoj obľúbený žáner (predstavenia, koncerty, filmy). Objavilo sa dobré pomenovanie “laboratórium”, v ktorom si umelci na divákoch skúšajú nové projekty a stratégie. Je zaujímavé (a nielen z tejto diskusie), že napriek novému “mladému” umeniu, na ktoré sa najviac zameriavame, ste privítali aj etablovanejšie mená (predstavenia s Robom Rothom či Mariánom Labudom). Nie je vás málo medzi študentami, ktorí sa domov vracajú len na víkendy alebo dochádzajú na Stanicu z iných miest, to nás fakt teší a možno by sme mali na vás myslieť a viac akcií smerovať na víkendy. Čo vám chýba? Niekto poukázal na nedostatok priestoru v bare (snažíme sa ho rozšíriť), inému chýbal aj voňavejší a mäkší toaletný papier. Objavil sa návrh na predĺženie otváracích hodín v bare, uvidíme. Sú veci, na ktoré potrebujeme viac času, ľudí či peňazí… Viacerým z vás chýba filmový klub, aj my nad tým už rozmýšľame, zatiaľ budeme pravidelnejšie uvádzať (len) dokumentárne filmy a prednášky-projekcie Petra Konečného. Rozširovať aktivity viac do mesta, prípadne vyvolať viac aktivizmu smerom k záchrane cennej architektúry a génia loci je obrovská práca, skúsime aspoň prispieť. Viac projektov spájajúcich deti a dospelých - pracujeme na tom a sme otvorení aj vašej aktivite v tejto oblasti. Pre workshopy pre dospelých platí rovnaká vec - môžu vzniknúť aj z vašej iniciatívy a môžu byť v čase, ktorý vám vyhovuje.

  Detská výstava výstava bude koncom školského roka (odpoveď na konkrétnu otázku). Naopak aktuálna výstava v galérii (aj mnohé ďalšie akcie - predstavenia, koncerty) nepoteší kritikov, ktorí písali o “umení”, ktoré nie je podľa nich umením. Objavili sa i slová ako amatéri či začiatočníci, s tým bohužiaľ nemožno súhlasiť. Je jasné, že sa vám nemusí všetko páčiť. Chodiť na Stanicu s istotou, že sa vám niečo bude páčiť, neodporúčame. Skôr, že uvidíte niečo nové, hľadajúce, pýtajúce sa, je väčšia pravdepodobnosť. Umenie nie je podľa nás (a už niekoľko desaťročí či dokonca storočí) otázkou páčenia/nepáčenia, keď hovoríme o kvalite. Ani virtuozita či kvalitné remeslo nie sú kritériami, ktoré by pre nás umenie definovali ako dobré. Vstupné na akcie nie je také vysoké, že by ste mohli ľutovať svoju “zlú” investíciu návštevou akcie, ktorá vás neoslovila. Budeme sa venovať viac rade lepšie a jasnejšie popísať akcie, ktoré sa chystajú…ale nečakajte od Stanice, že bude uvádzať (len) dojemné predstavenia či dramatické hry, hudbu s peknými melódiami alebo jazzovými sólami, ľúbivé a efektne namaľované obrazy, uchvacujúce fotografie či filmy, ktoré vás strhnú dejom. Nie je to ľahké na pár riadkoch opísať to, čoho budete svedkami (divákmi), ale pomáhajú nám fotografie a najmä videá, vďaka ktorým si môžete urobiť predstavu. Rastie medzi vami počet rozhľadených divákov a rastie aj počet tých (a veľmi nás tešia), ktorí jednoducho prídu vyskúšať a prídu znovu a po akciách s nami diskutujú, prečo sme to uviedli.

  Máte nás radi, aj my vás máme :-) A dvaja výhercovia nech napíšu na info@stanica.sk, kedy si chcú prevziať výhry.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics