Usmej sa, prší - ďakujeme za podporu!

Podarilo sa! Vďaka vám sme získali finančnú podporu Nadácie VÚB, o ktorú sme sa uchádzali vo výzve Komunitné granty s projektom Usmej sa, prší!. V celkovom poradí v Žilinskom kraji sme skončili na druhom mieste vďaka vašim 1418 hlasom, ktoré ste nám dali. Ďakujeme! Bez vás by sme to nezvládli.dakujeme2Okrem poďakovania by sme vám aj radi vysvetlili, ako bude projekt prebiehať a čo ním chceme dosiahnuť. Hlavným cieľom je priniesť do ulíc Žiliny umenie, ktoré navrhnú obyvatelia nášho mesta - deti, študenti, dôchodcovia, ale aj miestni umelci. Nebude to však klasické umenie vo verejnom priestore - žiadne sochy, maľby, ani objekty. Špeciálne bude svojou netradičnou formou a umiestnením. Vybrané motívy budú nanesené priamo na chodníky cez šablóny pomocou špeciálneho vodeodolného spreja, ktorý odpudzuje tekutiny. V praxi to znamená, že takto vytvorené obrazce budú viditeľné len za daždivého počasia. Chceme tak zlepšiť náladu všetkým okoloidúcim, ktorí si umelecké diela na zmoknutých chodníkoch všimnú. Keď bude v Žiline pršať, ľudia budú mať o jeden dôvod viac na úsmev. Prehánky tak u nás získajú pozitívnu asociáciu.

Naším prvým krokom bude realizácia niekoľkých workshopov a stretnutí, na ktorých budeme spolu vymýšľať textové alebo obrazové motívy umeleckých diel. Tie potom graficky spracujeme do jednotného štýlu a aplikujeme na vybraných cca 12 lokalít po celej Žiline. Dažďom aktivované umenie by malo na svojom mieste vydržať niekoľko mesiacov v závislosti od opotrebovania materiálu chôdzov.

Sme veľmi radi, že tento nápad podporilo aj Mesto Žilina, ktoré predbežne súhlasilo s jeho realizáciou. Ďakujeme! A ešte raz teda ďakujeme všetkým vám, ktorý za nás hlasovali, šírili informácie a držali palce. A veľmi pekne ďakujeme aj Nadácií VÚB za finančnú podporu. Tešíme sa na spoluprácu a realizáciu projektu v roku 2017. Pretože mottom nadchádzajúceho roka bude - usmej sa, prší! :)

usmejsaprsi_podporili

Tagged as: , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics