Sound in the Silence // Final performance 2016
študentské divadlo
štvrtok 6. 10. 2016, 17.00

2 historické miesta, 27 mladých ľudí zo 4 krajín, 5 umelcov. Spoločne hľadajú nové spôsoby na uchovanie spomienok a priblíženie histórie mladšej generácii.Osvienčim; foto: Abel Frances Quesada / Flickr / CC BY-NC 2.0

Výsledné predstavenie z medzinárodného projektu, pripravené žiakmi z Nemecka, Maďarska, Poľska a Slovenska, ktoré vychádza z ich skúseností a z histórie, s ktorou sa stretli počas pobytu v bývalom nemeckom nacistickom koncentračnom tábore Osvienčim a v horách Malej Fatry. Inšpirujúc sa osobnými príbehmi takých ľudí, akými boli Witold Pilecki, Rudolf Vrba či Alfred Wetzler, uvažujú o vyjadrení vzdoru a o tom, akú rolu môže zohrávať v súčasnej spoločnosti.

Umelecký riaditeľ: Dan Wolf
Vedecký koordinátor: Małgorzata Wosińka
Umelci: Zsofia Geresdi, Katarína Rampáčková, Agata Mironkin, Jakub Roszkowski
Školy: Fazekas Mihály Gimnázium (Budapešť, Maďarsko), 34 LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa (Varšava, Poľsko), Irena Sendler Schule (Hamburg, Nemecko), Gymnázium J. G. Tajovského Banská Bystrica (Banská Bystrica, Slovensko)
Partneri: Múzeum Auschwitz, Ústav pamäti národa, Stanica Žilina-Záriečie
Organizátori: European Network Remembrance and Solidarity, MOTTE

Sound in the silence

Štvrté pokračovanie medzinárodného výskumného projektu Sound in the Silence, ktorý sa venuje najmä druhej svetovej vojne, má podtitul Vzdor. Mladí vo veku 14 až 17 rokov sa počas dvojtýždňového workshopu v Osvienčime a Žiline učili rôznymi umeleckými formami vyjadriť svoje vedomosti o pohnutej histórii Židov. Zámerom projektu je nájsť nový pohľad na dejiny Európy, jej národov i štátov a transformáciu minulosti do súčasnosti.

http://soundinthesilence.enrs.eu/page/
Udalosť na Facebooku: Sound in the Silence // Final Performance 2016

Vstup voľný.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics