Rok v rakúskom kultúrnom centre? Hľadá sa dobrovoľníčka!

Die BäckereiBývalá pekáreň v rakúskom Innsbrucku, prerobená na kultúrne centrum Die Bäckerei, je v niečom podobná našej Stanici. Rozsahom aktivít, zameraním na súčasné umenie, “komunitnosťou”, medzinárodným tímom, členstvom v sieti Trans Europe Halles a napríklad aj tým, že hosťujú dobrovoľníkov cez Európsku dobrovoľnícku službu (Erasmus+).

Práve teraz hľadáme pre Die Bäckerei dobrovoľníčku, ktorá by sa stala členkou ich tímu od septembra 2016 do augusta 2017 (dievča sa hľadá z dôvodu, aby bol kolektív ich dobrovoľníkov rodovo vyvážený - takže prepáčte, chalani :)

Ak spĺňaš nasledujúce požiadavky:
- máš 18 - 30 rokov
- máš skúsenosti a záujem o oblasť umenia a kultúry
- si flexibilná, komunikatívna a otvorená novým výzvam
- máš záujem o fotografiu
- si ochotná sa učiť používať rôzne programy
- ovládaš nejaké tvorivé techniky ručnej výroby (alebo sa chceš nejaké naučiť)
- ovládaš angličtinu na použiteľnej komunikatívnej úrovni
- chceš získavať nové schopnosti v oblasti kultúry (v tíme aj samostatne),

čítaj ďalej, ako bude vyzerať náplň aktivít a úloh počas 12 mesiacov v Innsbrucku:

- The volunteers will be guided in all their tasks. They will be part of the team at Die Bäckerei - Kulturbackstube
- The volunteers will have the chance to accompany our organizers through cultural events. The aim is to have good working events as a result. We try to find a perfect solution for every specific event together in meetings with the organizers and we guide the volunteers through the preparation and the implementation of the event, e.g. advices in capacity, place, what to keep in mind, technique, how to organize the course of the event.
- Documentation work: taking pictures of events, workshops, reporting about the event on our blog and on our webpage
- Office work: developing ideas with the team – learning from staff members and bringing in own topics, learning how to implement an idea – active participation of the volunteers is welcome!
- Possibility to cook once a week for all the involved members of „Die Bäckerei“ as an intercultural and social act (this is up to the individual volunteer)
- Tool-workshop project (up to the volunteer) – working together on topics which are needed; handcraft skills can be developed
- Participating at regular team meetings and supervisions (weekly, or more often)
- Cultural management: They will be able to develop, organize and supervise cultural events guided at the beginning with intern help: exhibitions, festivals, concerts, workshops…etc.
- Assist and co-organise an information-workshop “how to do a good event” ( do’s and don’ts – collecting knowledge, and give it to a third party)
- Maintenance of the venue

V prípade záujmu si prečítaj podrobnejšie informácie a vyplnený formulár na konci dokumentu pošli na dusan@stanica.sk. Deadline na zasielanie žiadostí je 25. júla 2016. Čau!

>> web Die Bäckerei

Tagged as: , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics