Divadlo SkRAT: Tabu
divadelné predstavenie
štvrtok 5. 5. 2016, 19.00

ĽB: Čo bolo tabu, je dnes klišé.
MCh: Treba zaviesť nové tabu!
Divadlo SkRAT: Tabu; foto: Ctibor Bachratý

Čo však s tým za 50 rokov nahromadeným potlačeným „odpadom“ v nás, ktorý je už po expirácii? Herci divadla SkRAT preň hľadajú odpoveď cestou kolektívneho vyjadrenia vo forme akéhosi obnoveného súčasného mímu. Mímus – ten čisto telesný i prenesený do verbálneho prejavu ako pokus hľadať a tlmočiť intímne vnútorné svety ešte nesformovaným, nekonvencionalizovaným jazykom.

Účinkujúci a autori: Inge Hrubaničová, Daniela Gudabová, Lucia Fričová, Ľubo Burgr, Milan Chalmovský, Vlado Zboroň

Po predstavení bude nasledovať prezentácia knihy Divadla SkRAT Kryptotyp.

Kolektívny dialóg v tejto knihe má silu čitateľmi riadne zalomcovať, zaskočiť ich, vyviesť z miery, znepokojiť, šokovať, ale aj pobaviť. Zároveň je to portrét generácie dnešných päťdesiatnikov.
Zora Bútorová, Denník N, 29 .3. 2016

Prvá časť knihy výberovo zachytáva záznamy z divadelných skúšok prebiehajúcich takmer rok vo voľnom čase aktérov, skúšok-stretávaní, ktoré sú však zároveň istým typom spoločného komunitného života a v rámci neho aj pokusom nájsť riešenia individuálnych aj širších spoločenských problémov. Je to divadlo a je to zároveň životný štýl založený na potrebe nepretržitej reflexie žitého a na vnímaní výberového príbuzenstva ako nevyhnutnej ľudskej potreby a hodnoty.

V druhej časti knihy je zachytený výsledok práce, text takto utvorenej divadelnej inscenácie Tabu. Texty „výsledku“, teda inscenácie, nie sú zahrnuté do textov „práce“, aby sa neopakovali. V prvej časti knihy sú však na ne odkazy, takže čitateľ môže nadobudnúť obraz o postupe práce aj tak, že nebude túto knihu čítať iba lineárne.

Kniha vyšla v roku 2015 vo vydavateľstve Kalligram .

Ukážku si môžete prečítať TU.

www.skrat.info

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)
Predpredaj: www.predpredaj.sk
Vstupenky si môžete kúpiť online, osobne na ktoromkoľvek z predajných miest Predpredaj.sk alebo priamo na Stanici.

Stanicu podporuju

Tagged as: , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics