D’EPOG: Miznutie festivity (Vše, co je krásné, rozmnožit má se)

Dnešný ♪deň♪ je len tvoj ♪♫ bav sa ♪♫ raduj ♪♫ oslavuj ♪♫ hurá ♪♫ sláva ♪♫ je to tu, pozvi všetkých kamarátov. Vo ♪veľkom štýle♪ prekonáš ťažobu bytia. Proč bychom se netěšili, když nám ♫pámbů♫ nudu dá?

Miznutie festivity (Vše co je krásné, rozmnožit má se)Inscenácia sa sústreďuje na oblasť festivity modernej spoločnosti, na schopnosť či neschopnosť ľudí sláviť, baviť sa, zdieľať, kolektívne prežívať. Sme spoločnosť, ktorá sem tam potrebuje „vypnút“ a sem tam prežiť niečo „extra“. Každý deň nie je nedeľa a my ešte musíme napočítat veľa dní, kým príde náš piatok každodenný. Čo a akým spôsobom oslavujeme? Oslava – čas, keď sa prestaneme nudiť? Aké katalyzátory zábavy potrebujeme? Potrebujeme z každodennosti unikať? Kam?

Inscenácia Tac Tac Miznutie festivity (Vše co je krásné, rozmnožit má se) je aktuálnou produkciou Divadla D’EPOG, progresivneho súboru sídliaceho v Brne. Súbor sa predstavuje autorským projektom, ktorý druhovo vychádza z fyzického divadla, činohry a performance. Inscenácia vznikla v koprodukčnej spolupráci s kultúrnym centrom Stanica Žilina-Záriečie, českým divadlom Alfréd ve dvoře a coworkingovým centrom Industra.

Miznutie festivity (Vše co je krásné, rozmnožit má se) Inscenáciu realizujú vedľa stálých členov súboru aj hostia – v každom predstavení vždy jeden hudobník a jeden neherec.

Réžia: Lucia Repašská
Účinkujú: Zdeněk Polák, Radim Brychta, Janet Prokešová, Zuzana Smutková a hostia
Scénografia, kostýmy: Matěj Sýkora
Dramaturgia: Matyáš Dlab

Premiéra: 29. 10., Stanica Žilina Záriečie

Foto

Recenzie:
Dobrá: Trenažér zábavy - Tereza Hýsková
Zlá: Banalita na druhou - Vladimír Hulec
Neutrálna

Video
Facebook

Inscenácia vznikla v rámci projektu TacTac (Miznutie festivity) za finančnej podpory Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, Višehradského fondu v rámci rezidenčného programu Visegrad Art Residency Program a Statutárního města Brna.

Miznutie festivity (Vše co je krásné, rozmnožit má se)

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics