cieLaroque | helene weinzierl (At):
Democrazy – Ako nakrájať cibuľu bez sĺz
tanečné predstavenie
streda 22. 4. 2015, 20.00

Democrazy – Ako nakrájať cibuľu bez sĺzCieLaroque je vo svete jedným z najžiadanejších rakúskych tanečných súborov. Pod vedením choreografky Helene Weinzierl súbor kombinuje tanec a herectvo do jednoliateho celku, ktorého výsledkom je silný zážitok. Sociálno-kritické predstavenie Democrazy s vtipom rieši otázky týkajúce sa slobody, možnosti voľby, rozpadu demokracie, manipulácie, pôžitkárskej spoločnosti. Demokracia a šialenstvo nemajú od seba ďaleko – Democrazy.

Nech žije sloboda voľby! Každý deň si môžeme vyberať z obrovského množstva dostupných možností. Blond alebo brunet, zelená alebo čierna, TV alebo ilegálne sťahovanie, papaya alebo mango. Dostupné je všetko, možností je nespočetne.

Predstavte si, že rozhodovanie je charakterizované cibuľou. Každá jej vrstva bude predstavovať jednu možnosť. Čo keď niekto postupne odstráni všetky tieto vrstvy / možnosti? Dostane sa tak bližšie k nejakej pravde? Kto vlastne v našej spoločnosti určuje čo je podstatné? A čo je dôležité - dá sa takáto cibuľa vôbec olúpať bez sĺz?

Choreografia, réžia: Helene Weinzierl
Účinkujú: Helena Arenbergerová, Yuri Korec, Honza Malik, Viviana Escalé, alternácia Lucia Kašiarová
Hudba, zvuk: Oliver Stotz
Svetelný dizajn: Peter Thalhamer
Dramaturgická spolupráca: Barbis Ruder
Herecký dozor: Marion Hackl
Scéna, kostýmy: Helene Weinzierl
Ko-produkcia: ARGEkultur Salzburg
Podpora: Salzburg Stadt:Kultur, bmu:kk, Salzburg Land:Kultur, ERSTE-Salzburger Sparkasse Kulturfonds

Helene Weinzierl pochádza zo Salzburgu, súbor cieLaroque založila v roku 1995 potom, ako pôsobila na tanečnej scéne viac ako desať rokov. So súborom odohrali predstavenia po celom svete vo viac ako 200 mestách, v USA, Japonsku, Južnej Amerike, Singapure, Rusku a Európe. Jej predstavenia získali rôzne medzinárodné ocenenia a nominácie, v roku 2009 napríklad porota v rámci festivalu Erlanged Festival opísala predstavenie habibi problem ako “najvydarenejšiu a najdojemnejšiu produkciu festivalu”. Helene je tiež umeleckou šéfkou festivalu per.form-d-ance Festival Salzburg a v roku 1990 založila tanečný festival tanzimpulse Slazburg, ktorý každoročne organizuje na jar a na jeseň. V rámci súboru spolupracuje s rôznymi tanečníkmi z Rakúska, ale aj Čiech (Honza Malík, Helena Arenbergerová) a Slovenska (Yuri Korec, Lucia Kašiarová, Emil Leeger). Prečítajte si rozhovor s Helene Weinzierl.

www.cielaroque.at
Udalosť na Facebooku: Stanica: tanečné predstavenie Democrazy – Ako nakrájať cibuľu bez sĺz

Predstavenie uvádzame so slovenskými titulkami.
Nevhodné pre deti do 15 rokov.

Vstupné v predpredaji: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti); na mieste: 6,00 / 4,00 €
Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 0948 344 606
Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade budú uvoľnené do predaja. Ďakujeme za pochopenie.

Stanicu podporuje

Tagged as: , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics