Pripravovaná premiéra XIRA

Už niekoľko týždňov sa na Stanici pripravuje nové tanečné predstavenie s názvom XIRA. V úlohe choreografa je Jaro Viňarský, čerstvý držiteľ jedného z najprestížnejších ocenení v rámci súčasného tanca, The Bessies New York Dance and Performing Arts Award, kategória výnimočný tanečný výkon. V pripravovanom tanečnom duete účinkujú Matthew Rogers (Usa) a Soňa Ferienčíková.

Výsledok ich spoločnej práce bude mať premiéru vo štvrtok 28. novembra 2013 o 19.00.
c2a9-2012-peter-snadik_mg_05971Predstavenie hovorí o vzťahu dvoch ľudí, tanečníkov, o ich stretnutiach, ktoré boli zaznamenané a ktoré sprevádzala energia, ktorá sa stala impulzom a východiskom tvorby tanečného duetu.

Slovami choreografa Jara Viňarského: „Našou ambíciou v predstavení je napríklad aj upozorniť na to, že sme si prestali všímať detaily, venovať pozornosť tomu, čo sa môže zdať ako bezvýznamné, málo silné, čo nestojí za to, aby sa o tom rozprávalo. Mňa zaujímajú maličkosti, nenápadné spojenia, ľudské príbehy, ktoré nepotrebujú nutne byť dostatočne dramatické na to, aby boli zaznamenané. V Xire sa snúbi presná forma a poetickosť jazyka, pri čítaní ktorého pokúsiť sa hľadať jeho význam je chybným prístupom. Xira je príkladom tanečného predstavenia, kde stačí prísť, posadiť sa, uvoľniť svoje telo a nechať sa doslova fyzicky unášať pohybovým tokom predstavenia. Užívať si rozpínajúce sa linky tela v priestore, v čase ktorý nie je lineárny.“

Viac o pripravovanom predstavení sa dozviete TU.

Vstupné: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)
Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 0948 344 606

Tagged as: , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics