Vzdelávacie programy Stanice pre stredné školy
na mesiac FEBRUÁR 2012

Vonku je síce riadny mráz, ale my tu na Stanici máme teplučko a pozývame na podujatia rôzneho druhu, pri ktorých na zimu vonku aj zabudnete.

Komentované projekcie
Peter Konečný_projekcia14. 2. príde Peter Konečný, šéfredaktor portálu kinema.sk a špecialista na filmy a videoklipy, pútavo rozprávať o najsilnejších jednozáberových scénach, ktoré sa stali pozoruhodnou súčasťou umeleckých, ale aj technických dejín kinematografie. Na prednášku môžete po dohode prísť počas vyučovania.

Počas januára prebehol festival Jeden svet, kde sme v doobedných hodinách premietali aj pre stredné a základné školy. Rozhodli sme sa v projekciách spolu s debatami pre študentov pokračovať. Ak máte záujem, vyberte si z ponuky filmov a dohodnite si s nami konkrétny termín. Projekcie sú za dobrovoľný príspevok, z ktorého výťažok pôjde na podporu chudobnejších a rozvojových krajín vo svete.
Obe z projekcií si môžte dopredu rezervovať na kontakte nižšie.

Výstava
od 10. 2., galéria Plusmínusnula: Nenad Branković: Minulosť povýšená na novú úroveň galéria plusminusnula
Kým sa nám nepodarí postaviť našu plánovanú výstavnú sieň S3, každý mesiac sa budeme na Mydlárskej ulici 1 v galérii Plusmínusnula stretávať s novým umením. Pozývame vás na výstavu srbského umelca Nenada Brankovića, ktorého tvorba špecifickým spôsobom hovorí o pocite neistoty a konečnosti ľudského bytia. Prostredníctvom jeho diel vstupujeme za hranice reality, do strnulého a temného medzisveta, v ktorom sa mieša ich neprirodzenosť až s prílišnou prirodzenosťou.
Otváracie hodiny:
Pon - Štv: 10.00 - 17.00, Pia: 10.00 - 18.00

Prednášky na školách
3p_skolyAj naďalej pokračujeme vo vzdelávaní o súčasnom tanci, o ktorom prídu priamo na Vašu školu porozprávať naši lektori, profesionálni tanečníci Jaro Viňarský alebo Zuzana Burianová. Interaktívne prednášky o súčasnom tanci s videoukážkami diel známych svetových choreografov prebiehajú väčšinou v rámci hodín estetiky alebo ako tvorivé lekcie na hodinách telesnej výchovy (prípadne dramatickej výchovy a iných príbuzných vyučovacích hodinách).

Viac info a rezervácie: Barbora Uríková, barbora@stanica.sk, 0902 152 109

Podpora:podpora_skolskeprogramy_w9

Tagged as: , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics