BodyTalker (Be, De, Sk): Could we f lie together

Tanečné predstavenie, work demo prezentácia: 16.8.2011, Stanica Žilina-Záriečie

„Krátky príbeh F. Kafku nás inšpiroval k preskúmaniu hraníc toho humánneho v nás. Ťažkosti objavujúce sa pri dialógu medzi „sociálnym telom“ a „vrodeným, biologickým“ telom.”

BodyTalker: Could we fly togetherPeter Šavel a Juliane von Crailsheim tvoria umelecký tandem v kolektíve BodyTalker., v ktorom sa herci a tenečníci z rôznych krajín a s rôznym umeleckým pozadím snažia hlbšie sa ponoriť do komunikácie pomocou tela, medzi telami a medzi telom a priestorom. Kombináciou rozdielnych disciplín (tanec, divadlo, krátke filmy) objavujú a predefinujú, čo je osobné a čo kolektívne.

Tanečník a choreograf, režisérka a divadelníčka, spoločne z dvoch rozličných pozadí a vedomostí, hľadajú v tomto tanečnom predstavné cestu k expresívnemu univerzálnemu jazyku tela. Počas dvoj týždňovej rezidencie na Stanici v lete 2011 pokračovali v tvorivom procese na novom sóle „Could we f lie together”. V práci sa zameriavali na protipól prítomný v každom indivíduu – konflikt medzi biologickým a sociálnym telom.

BodyTalker: Could we fly togetherTvorba a aj výsledné predstavenie vychádzajú z práce s technikou Body-Mind Centering, zameriavajúcej sa na skúmanie biologických, vrodených vzorcov pohybu a tých, ktoré sme sa naučili počas výchovy, vzdelávania a sociálneho etablovania sa. Sólo je výletom do ľudského podvedomia v konfrontácii so vzdelaním a výchovou, ktorej sa nám dostáva.

Peter Šavel sa narodil v Kežmarku, vyrastal v Nitre. Od skorého veku sa venoval tancu. Už od 15tich rokov pôsobí v Amatérskom tanečnom divadle v Nitre ako interpret, pedagóg a tvorca a účinkuje v predstaveniach DAB v Nitre. Ukončil Bc. štúdium pedagogiky moderného tanca na VŠMU v Bratislave. Popri štúdiu vytvára vlastné diela, kolaborácie. Tancuje pre významných slovenských a zahraničných umelcov. V roku 2006 bol prijatý na medzinárodnú prestížnu umeleckú školu P.A.R.T.S. v Bruseli, kde ukončil štúdium oboch cyklov (interpretácia a choreografia). Žije a tvorí v Bruseli. S Juliane Von Crailsheim spolupracuje od roku 2007. Vytvorili spolu niekoľko menších predstavení a projektov.

www.bodytalker.be

Tagged as: , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics