Projekt.Svadba získal Grand Prix festivalu Nová dráma 2010

Predstavenie Projekt.Svadba získalu hlavnú cenu festivalu Nová dráma! Medzinárodná odborná porota v zložení: Helena Meloni, fínska spisovateľka, prekladateľka a divadelná producentka, David Maayan, izraelský režisér a Juraj Šebesta, slovenský teatrológ a spisovateľ udelila Grand Prix Nová dráma 2010 inscenácii Jána Luterána a Mariany Ďurčekovej, ktorá vznikla minulý rok v rezidenčnej produkcii Stanice Žilina-Záriečie.

projekt_svadba

Pri odovzdávaní cien predsedníčka poroty Helena Meloni povedala: „Prácou našej poroty nebolo len vybrať najlepšie predstavenie, ale najmä byť svedkom vzostupu istého procesu na dnešnej slovenskej divadelnej scéne. Najprv nás zaujala potreba spoločnosti vyjadriť mnohé myšlienky a pocity o minulosti. Zážitkom je bohatý historický obsah. Divadlo nie je len symbolom slobody, ale aj miestom voľného ducha práve na oslavu slobody. Niektoré predstavenia, ktoré sme videli, ju oslavovali s humorom a iróniou. A to nás dojalo. Najväčší dojem na nás urobila práca mladej generácie. Pocítili sme, aká je energia mladých silná pri tvorivosti a hraní. Mali sme pocit, že mladí prirodzene reagovali na okamžité problémy tu a teraz. Divadlo je miestom stretnutí generácií. A mladá generácia je dôležitá pre správnu rovnováhu medzi všetkými zložkami.“

Ostatné ocenenia festivalu nájdete na www.novadrama.sk.
A prečo sa to podarilo vyhrať predstaveniu Jána Luterána a Mariany Ďurčekovej, píše zaujímavo aj Peter Scherhaufer na www.pravda.sk.

Tagged as: , , , , , , , ,

Nie je možné pridávať komentáre.

Real Time Web Analytics Real Time Web Analytics